International Press Agency

Suriyeliler yurt içi ve yurt dışı telefon görüşmesi için ücret ödemeyecek

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Suriyeli sığınmacılara dağıtılmak üzere telefon kartı ihalesi açtı. Buna göre artık Suriyeli sığınmacılar yurt dışı ve yurt içi telefon görüşmeleri için para ödemeyecek.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki göçmenler için ilk safhada 60 bin adet ücretsiz telefon kartı ihalesi açtı. Kartlar ile ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından yurt dışı ve yurt içine yapılacak telefon görüşmeleri ücretsiz olacak.

YURT İÇİNE 130 DAKİKA, YURT DIŞINA 1.073 DAKİKA BEDAVA

Karta sahip olan kişi, kartın arkasında yazan numarayı aradıktan sonra yine kartta bulunan şifreyi girerek 28 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ve diğer 13 ülkeyi ücretsiz arayacak. Kartlar 15 ilde dağıtılacak.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 7 Mart’ta Ankara’da yaptığı ihaleyi alan şirketle sözleşme imzalanmasının ardından kartlar en geç mayıs ayında dağıtılmaya başlanacak.

Bu karta sahip olanların yurt içine 130 dakika, yurt dışına ise 1.073 dakika ücretsiz telefon görüşmesi hakkı bulunacak. Suriyelilere dağıtılacak her bir kartın değerin 950 TL’nin üzerine çıktığı belirtiliyor.

KARTLAR GERİ GÖNDERME MERKEZLERİ’NDE DAĞITILACAK

Sözcü’nün haberine göre Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ihalenin tamamlanmasının ihaleyi alan firma kartları Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli ve Muğla Geri Gönderme merkezlerine teslim edecek. Kartların dağıtımı söz konusu merkezlerde gerçekleştirilecek.

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler
:)